Eesti Kristlikud Demokraadid valmistuvad kohalikeks valimisteks
20.04.2007 | ek | Rubriik: Uudised14. aprillil toimus erakonna Eesti Kristlikud Demokraadid (EKD) esimene valimisjärgne kongress, kus analüüsiti valimistulemusi ja erakonna edasimineku strateegiaid. Erakonna põhimõte jääda konservatiivseks paremerakonnaks ei muutunud, vaid kinnistus veelgi tugevamalt.
EKD toetus viimastel valimistel kasvas 1,72% (võrreldes 1,1% möödunud valimistel). Vaatamata suutmatusele ületada eesmärgiks olnud 5% künnist, tõdeti, et rohkem kui pooleteistkordne toetuse kasv on hea saavutus. See on heaks «hüppelauaks» järgmistele valimistele. Programmi tehti mitu muudatust. Samuti oli uutel liikmetel, kes liitusid erakonnaga valimiste eel, häid täiendus- ja parandusettepanekuid.
Tagasihoidliku valimistulemuse põhjuseks nimetavad kristlikud demokraadid vähest tuntust enne valimiskampaania algust ja partei vähest kajastamist trükimeedias. Mitu kandidaati liitus viimasel hetkel, mistõttu tutvustusperiood jäi liiga lühikeseks. Erakonna toetus tõusis kampaania ajal, kuid rahastamise võimalus piiras selle ulatust. EKD kampaaniakulu ulatus ligi 5 miljoni kroonini.
Kongress toetas ühehäälselt vana juhatuse jätkamist täies koosseisus. Lisaks valiti juhatusse kaks uut liiget: tööd alustava noortekogu rajaja Joel Võsu ja naisliikumise juht Pille Mägila. EKD esimehena jätkab Aldo Vinkel.
EKD tegutseb alates 1998. aastast. Erakonda kuulub ligikaudu 2300 liiget.
Kohalikud valimised leiavad aset 2009. aastal.
EK
Vabandust: reklaam.
Ei ole usku selle erakonna tulemustesse. Reeklaam oli korralik, ei aidanud, raha ja energiat saaks ka teisiti rakendada. Kristlased kuuluvad praegugi erinevatesse erakondadesse, JUMAL ÕNNISTAGU NEID!
on need kes end kogu aeg demonstreerivad.
Ja EKD lammastel oli üks süda ja üks hing ning keegi ei öelnud oma vara kohta, et see on tema oma, vaid kõik oli neil ühine.
Ja parteibossid tunnistasid suure väega Issanda Jeesuse ülestõusmist, ja suur arm oli nende kõikide peal.Parteibosside seas ei olnud keegi puuduses, sest kõik, kes olid maade või majade omanikud, tõid müümisel saadud raha
ja panid nende jalge ette. Igale bossile jagati siis sedamööda, kuidas keegi vajas.