Eesti Kirikust nr. 44 saate lugeda veel:
14.11.2007 | ek | Rubriik: Viimases NumbrisLk. 2
– Konsistooriumi otsused
– Lehte Ilves. Isadepäev tõi Haapsalu toomkiriku rahvast täis
Viiendat aastat korraldatud isadepäeva konkurss tõi isadepäeva jumalateenistusele Haapsalu toomkirikusse nii palju inimesi nagu tavaliselt suurte kirikupühade aegu.
– Andres Uibo. Repliik. Tuurid koguvad taas tuure.
– Lea Jürgenstein. Aasta isa on kristlane.
Lk. 3
– Lea Jürgenstein. Telepilt reaalruumis
Jooksin elu eest, otse minu kannul karjuv noormees, püstol käes. Kooli hoovi põgenedes jõudsin märgata maas lamavat naist. See oli kooli direktor.
KOMMENTAAR
– TOIMETUSE POSTIST
Lk. 4
– Eesti Kirik päris, kaugele on kogudused jõudnud arengukava koostamisega.
– Lea Jürgenstein. Arengukava võtab kuju
Kirikuasutused, aga ka kogudused ja suur osa kiriku visionääre tegelevad tulevikustrateegiate arutamisega. Läheneb sügisene kirikukogu istungjärk, mil EELK arengukava arutusele tuleb.
– Merje Mänd. Kuressaare innukad pesamunad.
Sügisel on Kuressaare Laurentiuse kogudus aktiivselt tegelnud oma kõige pisemate liikmetega – tööd alustasid lastekoor ja emade-väikelaste ring.
Lk. 5
– Rita Puidet. Ka vaene kogudus saab palju ära teha
Võnnu kogudus on paaril viimasel aastal paistnud silma koguduse kasvu ja edukalt kulgenud remonditöödega. Praegu on käsil pastoraadi katuse vahetus, mis kahjuks on veninud ja võib koguduse enda kaitseks kohtusse viia.
Lk. 6
– Sirje Semm. Elukroon ustavuse eest
1967. aasta 16. novembril kell kuus õhtul algas Tallinna Piiskoplikus Toomkirikus ordinatsioonijumalateenistus. Peapiiskop Alfred Toominga pühitsuse said toonane 41aastane Kursi koguduse jutlustaja Harri Rein ja 45aastane Pindi koguduse jutlustaja Laine Villenthal.
– Laine Villenthal ja Harri Rein. Luulet.
– Tiiu Pikkur. Õnnitlused teenekale õpetajale.
Lk. 7
– Lea Jürgenstein. Kiriku minevikku tundmine tuleb kasuks
Veiko Vihuri kaitses Hugo Rahamäe piiskopiks olemise aega käsitleva doktoritöö nädala eest.
– Lea Jürgenstein. Kaido Soom: kirik peaks suutma kõnetada ka neid, kes kristlusest midagi ei tea
Kaido Soomi doktoritöö käsitleb täiskasvanute leeritööd. Tööks ajendas teadlast EELK statistika, millest selgus, et 1990. aastate suurele konfirmatsioonibuumile järgnes järsk ja kiire langus.
Lk. 8
– Tiiu Roiser. Nädal Toronto Peetri kirikus
Tartu ülikooli professor Tarmo Kulmar külastas rahvuskaaslasi Torontos juba seitsmendat korda. Ka seekord pidas ta 15.–19. oktoobrini Peetri kiriku koosolekutoas sarja loenguid huvitavatel teemadel.
– Professor Kulmari artiklid ilmusid raamatuna.
– UUDISKIRJANDUS.
Lk. 9
– Kadri Lääs. Misjonikoori tänus reis Soome
EELK Misjonikoori üheksanda lauluaasta suvi viis meid Soomemaale: neli päeva rootsikeelses Vaasa piirkonnas, neli päeva Ida-Soomes Lap-peenrannas ja selle ümbruses ning kolm päeva Soome Rahvamisjoni suvekonverentsil Ryttyläs.
– Piret Riim. Valminud on «Valge rüü»
EELK Misjonikoorilt on ilmunud kogumik «Vage rüü». Neljas uute lauludega CD sai valmis vahetult enne tänavust misjonipüha 28. oktoobril.
– Paul Saar. Ingeri kiriku minevikust ja olevikust
2007. a sügisel ilmus Soome kirikulehe Kotimaa endise toimetaja Heikki Tervoneni sulest suureformaadiline raamat «Arvo Survon matkassa Viipurista Volgan matkaan» (367 lk), kus on esitatud küllaltki põhjalik ülevaade soome-ugri rahvaste ajaloost. Selles raamatus on kirjutatud ka nende rahvaste (mordvalased, marid, komid, udmurdid) keskel toimunud misjonitööst ning asutatud luterlikest kogudustest.
Lk. 10
– Merje Mänd. Päästearmee ulatab abistava käe
Päästearmee on metodisti kirikust välja kasvanud rahvusvaheline organisatsioon, mis tähistab järgmisel aastal oma 130. sünnipäeva. Tegemist on rahvusvahelise liikumisega ja kristliku kiriku ülemaailmse evangeelse ühendusega, mis tegutseb enam kui sajas riigis, olles üks maailma suurimaid mittetulundusühinguid.
– Meego Remmel. Läkitus rahvusvahelisel tagakiusatud kristlaskonna eestpalvepäeval
Lk. 12
– Jaan Nuga. Keskea küünilisus
Selle aasta novembrikuu jutluste tekstid me kirikukalendris sobivad mu meelest ühtviisi hästi kirjeldama nii maailma ajalugu kui ka inimese elukäiku. Esimesel pühapäeval oli jutuks maailma loomine ja inimese elu eesmärk. Teisel pühapäeval kõnelesime noorukiea värskest vaimust, mis on võimeline ja innukas maailma muutma. Täna on jutuks keskea küünilisus.
– Foto ja tekst: Arho Tuhkru