Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Lukas esitas valitsusele plaani Narva Aleksandri kiriku tuleviku kohta

18.01.2020 | | Rubriik: Online artiklid

Kultuuriminister Tõnis Lukas esitas neljapäeval valitsusele Narva Aleksandri kiriku kontseptsiooni, mille järgi saaks peale renoveerimist hoones korraldada kontserte ja muid üritusi ning seal säiliks jumalateenistuste korraldamise ja näituste pidamise võimalus.

Narva Aleksandri Suurkiriku ostis riik koos Eesti Evangeelse Luteri Kirikuga (EELK) pankrotist välja 2016. aasta juunis. Samal kuul tegi valitsus kultuuriministeeriumile ülesandeks koostada kirikule kontseptsioon ehk leida parim viis, kuidas kirikuhoonet tulevikus kasutada.

Sel nädala Lukase poolt valitsusele esitatud kontseptsioonist selgub, et Riigi Kinnisvara AS (RKAS) poolt 2018. aastal kiriku hoone insenertehnilise uuringu ja auditi järgi on kogu hoone renoveerimis- ja ehitustööde maksumus vähemalt 2,5 miljonit eurot.

Lisaks on ekspertiisis välja toodud tööd, mis on vajalikud hoone ohutuks kasutamiseks, need maksavad 684 000 eurot; kui soovitakse rajada maa-alune juurdeehitis, läheks see lisaks maksma veel 576 000 eurot.

Lukas tegi valitsusele ettepaneku toetada Aleksandri kiriku renoveerimist summaga, mis lubaks kasutusele võtta kogu hoone. Tänavu septembriks peab siseministeerium, kes on hoone valitseja, koos kultuuriministeeriumiga töötama välja kiriku haldamise mudeli, sealhulgas edasiste investeeringute maksumuse ning finantsanalüüsi. Sügisel peab see dokument jõudma valitsuse arutada.

Uus kontserdisaal Narva linna

Kultuuriministeeriumi plaani järgi renoveeritakse Aleksandri kiriku hoone sellises mahus, et seal on võimalik korraldada kontserte ja muid üritusi – näiteks konverentse ja vastuvõtte – ning säiliks audiovisuaalsete installatsioonide näitamise, jumalateenistuste korraldamise ja näituste pidamise võimalus.

Ministeeriumi ettepaneku järgi rajataks kiriku esimesele korrusele kontserdisaal 500 teisaldatava istekohaga, millele saaks suuremate ürituste puhul lisada 300 kuni 400 kohta.

Edasi loe ERR Uudistest.