Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Viimases Numbris »

Eesti Kirikust nr 35 saate lugeda veel:

19.09.2007 | | Rubriik: Viimases Numbris

1. lk

Püha Mauritius

Haljala kirik on Eestis ainus, mis on pühendatud mustanahaliseks peetud pühale Mauritiusele, kelle austamise päev on 22. september. Allikas: Haljala Kihelkonna Leht nr 1, heinakuu 2006.

 

2. lk

Kaido Soom, Tartu ülikooli usuteaduskonna praktilise teoloogia lektor, EELK liturgiakomisjoni liige.Üheskoos kompromisside kaudu vastu jumalateenistuse uuendusele

Augustikuu viimastel päevadel toimus Tallinnas EELK liturgiakomisjoni koosolek, kus oli teemaks kirikukäsiraamatu piiskoplikus nõukogus menetlemise täpsem ajakava ja kord ning jumalateenistuste käsiraamatu parandus- ja täiendusettepanekud.

Anti Toplaan,koguduse õpetaja . Kuressaare kogudus alustab hooaega uues majas

Kuressaare Laurentiuse kogudus alustab koguduseelu aktiivset perioodi peapiiskop Andres Põderi poolt 30. juunil Kuressaare südalinnas pühitsetud uutes ruumides.

Tiiu Pikkur. Soome koguduse õpetaja pühitseti ametisse

16. septembril pühitseti Rootsi-Mihkli kirikus ametisse Tallinna Soome Püha Peetruse koguduse õpetaja Hannele Repo

 

3.lk

Peeter Olesk. Vaikides keelavast eetikast

Luuletaja August Sang (1914–1969) põdes kaua ja kuidas see mõjus, nägid ta sõbradki. Vähk. Ta luuletustes avaldub see pika, kuid mitte meeleheitliku hüvastijätuna, millest on koomilisigi kõrvalepõikeid ning rohkem südamlikkusest kui petlikuks unustamiseks.

Toomas Jürgenstein. Esseevõistlus religioonist ja teadusest

Küllap peab tunnistama, et religiooniõpetajal pole sugugi lihtne leida oma õpilastele ainega süvendatult tegelemiseks võimalusi ja motivatsiooni.

Sirje Semm. Konverentside väärt viljaks on raamat

2001. aastal alanud kristlike juhtimiskonverentside sari Pärnus Agape keskuses peab 21. ja 22. septembril viimast konverentsi. Konverentside väsimatu vedaja on olnud Üllas Tankler, Ühinenud Metodisti Kiriku Euroopa piirkonna misjonisekretär. Nüüd ütleb ta intervjuus Eesti Kirikule, et tarvis on teisi tegijaid, uusi formaate, värskeid käsitlusi.

 

4. lk

Juune Holvandus. Elusate kellade näitus

Eestis on ligikaudu pool tuhat kirikukella, ilus ja erakordne osa meie kiriku- ja kunstiajaloolisest pärandist. Näitus «Kirikukellad Eestis 2007» sai üles Niguliste kirikus mais 2007 ja on avatud jõuludeni. Näituse koostaja on kunstiajaloolane Juhan Kilumets.

Kolm põnevaimat kella. Allikas: kataloog «Kirikukellad Eestis», koostanud Juhan Kilumets, fotod Peeter Säre.

Juhan kilumetsa üleskutse Eesti kirikukellade ajaloo uurimiseks

Rannar Susi. Kõnetav postkaart (mõtisklus)

 

5. lk

Juune Holvandus. Rännak läbi pühakirja

Munamäe-ekskursioonile tulnud koolilapsi viiakse ikka ka Plaani kirikusse, kui seal uksed avatud. Kirikus nimelt oli vaatamiseks väljas 40 pliiatsijoonistust, mis kujutavad panoraamina pühakirja.

Merje Mänd. Klooster kui kiriku loomulik osa

Eesti Apostlik-Õigeusu Kirik (EAÕK) avab järgmise aasta juulis Saaremaal Orissaare vallas Öörikul kuni kümnekohalise nunnakloostri.

Enn Auksmann, Pärnu Eliisabeti koguduse õpetaja. Pärnus peeti kuldleeripüh

 

6. lk

Lea Jürgenstein. 16. sajandi piiskoppidele mõeldes

Aasta 2007 on Soomes kuulutatud Agricola aastaks: möödub 450 aastat Mikael Agricola surmast. Tema poeg Christian (Kristian) Agricola oli piiskopiks Tallinnas.

Mårten Andersson ja Jaan Tammsalu. Põllumehe poeg on teel

Sõna «agricola» tähendab põllumeest, kes ilma ja aegu trotsides käib lageda taeva all, mõeldes homse peale ja oodates sellest midagi head. Christian Agricola oli Tallinna piiskop, nagu tema isa oli olnud Soomes Turu piiskop.

Jaan Lahe, teoloog. Teejuht raamatute raamatu sügavustesse (järjrjutt)