Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

EELK-l ei ole ühist osa vastuolulise pastori Jaerock Leega

28.10.2010 | | Rubriik: Online artiklid

Dr Jaerock Lee on Lõuna-Korea Seouli Manmini kiriku pastor, vaieldamatult on see väga, väga suur kogudus Seoulis.

Kesksel kohal on tunnistus ja eestpalve ning nähtavad tervendamised. Seega on tema liikumisel üsna karismaatiline lähenemine.

Dr Jaerock Leed peetakse üpris vastuoluliseks evangelistiks ja Eesti Evangeelsel  Luterlikul Kirikul temaga ühist osa ei ole. Meile tundub, et Lõuna-Korea kultuuripäevade raames või selle varjus toimub parasjagu ajuloputust, millel on Korea rahva ajaloo ja kultuuriga väga vähe ühist. Korea traditsiooniline vaimse ja materiaalse kultuuripärandi pilt, see, mida me tunneme läbi ajaloo ja oma kontaktide ning ka kristlike kirikute osa selles, on kattumatu Jaerock Lee tegevusega. Hinnangu sellele üritusele annab ka Lõuna-Korea suursaatkonna mitteosalemine.

Tema liikumist on süüdistatud sektantluses ja oma tõe käsitlemises, mis ei mahu kristliku oikumeenia raamidesse.Tema liikumine on Koera Kirikute Nõukogust välja heidetud aastal 1999 ning ta ise on ekskommunikeeritud aastast 1990. Põhjuseks on hereesia ehk väärõpetuse levitamine. USA-s on talle küll antud president Barack Obama poolt tänukiri vabatahtliku aitamise eest, kuid selliste tänude kirjutamine ei ole midagi erakordset. Kindlasti on ta paljusid USA inimesi oma organisatsiooni kaudu toetanud ja aidanud.
Jaerock Lee liikumine ei kuulu kristlike kirikute perekonda. Väliseid sarnasusi ja sõnavara võib muidugi leida, kui arusaamine kristlaseks olemisest ning kirikust on erinev traditsioonidest, mis meile on põlvest põlve pärandatud.

Tema kuulutustööd on saatnud vastuolud, sest see ei mahu kristliku õpetuse raamidesse ja kristlikud kirikud ning evangelistid on temast distantseerunud.  Samal seisukohal on ka luterlik kirik.

Aga eks neid "kuulutajaid" tuleb tänases avatud maailmas uksest ja aknast ning igaühel on oma tõde kaasas ja taskud pungil täis tunnistusi imetegudest. Ega iga pinstlitõmme tähenda alati kalligraafiat ja põletatud savitükk hinnalist korea vaasi ning nuudlid rahvustoitu.
 
Arho Tuhkru
EELK välissuhete sekretär